Soutěska Chalase

Soutěska Chalase (Φαράγγι Χαλασέ)

Soutěska Chalase (Φαράγγι Χαλασέ), někdy též označována jako soutěska Sasalos dle nedaleké stejnojmenné vesnice, nepatří mezi snadno zdolatelné kaňony. Již na začátku soutěsky, necelý kilometr od obce Sasalos, je mohutný kamenný sesuv – suťové pole, v řečtině označováno jako „χαλασέ (chalasé)“ nebo „σάρα (sára)“, a odtud tedy název. Toto kamenné pole se táhne několik set metrů a balvany a utržené kameny mající do výšky i přes 5m, navíc ostré, je nutné procházet opatrně. Navíc zde neexistuje jednoznačná cesta a každý si musí najít tu správnou dle svých fyzických možností a proporcí. Nejjednodušší je zřejmě „kopírovat“ koryto potoka, ale i zde počítejte se zlomy vysokými mezi 4-6m, skalními okny, průlezy apod.

Zbytek soutěsky je již relativně snadný, ale stále fyzicky náročný. Kaňon končí u obce Makronas (Μάκρωνας) u malého kostela se hřbitovem.

Vesnice Sasalos (χωριό Σάσσαλος)

Malá obec v nadmořské výšce 340m s několika desítkami obyvatel. Vesnice je typickou ukázkou řeckých usedlostí, v okolí olivovníky, ale také pomeranče, moruše, ořešáky. Po celé obci je řada míst, kde si můžete u kamenných zídek napustit vodu.

Detailní informace

Oblast:

Typ: ,

Délka (km):

Maximální výška (m.n.m.):

Minimální výška (m.n.m.):

Čas (h):

Obtížnost:

Voda:

Video

Fotogalerie

 

Vaše hodnocení

Navštívili jste toto místo? Tak neváhejte a podělte se s ostatními – popiště své zkušenosti formou komentáře pod článkem, nebo ohodnoťte hvědičkou.

 

[Celkem: 2    Průměr: 4.5/5]

Soutěska Chalase / Sasalos