Milujeme Krétu

Objevujte Krétu a poznejte její skrytou krásu. Soutěsky, jeskyně, pláže, ale také zajímavé treky a historická místa naleznete na našem novém webu.

Antická Polyrinie

 

Děti to snámi lehké nemají, a tak v rámci zlepšení fyzičky jsme je vytáhli na malý výlet do antické Polyrinie. Až na těch 34st a celodenní sluníčko jsme si to užili (hlavně děti u dědy Zachariase, který jim naservíroval ovoce a zeleninu ze zahrádky).

Horská chata Tavri a dětský tábor

 

Horská chata Tavri se nachází v nadmořské výšce 1.230m v těsném sousedství náhorní plošiny Niatos. Leží na úpatí Bílých hor s nádhernými výhledy na vrcholy Kastro (2.219) či Skoutsio (1.905) a je místem, kde se každoročně pořádá dětský tábor.

Soutěska Chalase

 

Máte-li trochu rádi adrenalin a vůbec vám nevadí lozit po skalách jako kozy, prolézat skalní průrvy či brodit, tak neváhejte a zkuste si zajít do soutěsky Chalase (Sasalos). Nám se ji podařilo zdolat před několika dny. Fotky a video v článku 🙂

Trek Moni Gouvernato - Stavros

 

Trek mezi Moni Gouvernato a Stavrosem již znáte z našich stránek. My si jej pro tentokrát dali v opačném směru s návštěvou jedné, prozatím bezejmenné, jeskyně poblíž klášteru Moni Katholiko. A také jsme si zašnorchlovali v zátoce na konci soutěsky Avlaki.

Chata Kallergi / Samaria Run

 

Chata Kallergi (Καταφύγιο Καλλέργη) Jedna z nejznámějších horských chat zde na Krétě, postavena ve výšce 1650 m.n.m. Další květnová procházka, tentokrát nad soutěskou Samarií, kde se navíc konal populární běžecký závod Samaria Run (7. května 2017)

Soutěska Rokka

 

Rokka se stala dalším dílem do mozaiky krétských soutěsek. Délkou nepatří mezi premianty, ale naleznete v ní vše, co správná soutěska má mít – vodu a květiny (hlavně na jaře), úzké prolákliny, obrovské balvany, ze zvířat kozy (které rády shodí nějaký ten kámen), nad hlavami spatříte orly. Ve vesnici nad soutěskou pak leží původní zbytky historického města Rokka.

Jarní procházka soutěskou Sirikari

 

V sobotu 15. dubna jsme si udělali malou jarní a zároveň velikonoční procházku ze Sirikari do Polyrinie. S dětmi a kamarády jsme zdolali 6km dlouhou soutěsku kolem zurčícího potoku plné květin, platanů, ale také s orly nad hlavou a kozami kolem nás.

Ikona Menu Soutěsky

Soutěsky

Obdivujte hluboce zaříznuté a divoké soutěsky, vysoké horské masívy a náhorní plošiny

Ikona Menu Hory

Hory

Kréta má desítky vrcholů přesahující 2tis metrů, několik horských chat …

Ikona Menu Pláže

Pláže

Nechte se zlákat písečnými a oblázkovými plážemi a příjemnými a stabilními letními teplotami od května do října

Ikona Menu Jeskyně

Jeskyně

Rozeklané jižní pobřeží, množství jeskyní ve vnitrozemí, podmořské jeskyně na severu

Ikona Menu Tipy a Zajímavosti

Zajímavosti

Pyramidy, podzemní tunely a bunkry, sladkovodní jezera a další zajímavosti Kréty

Ikona Menu Treky

Treky

Značené i neznačení turistické trasy, mezinárodní E4, pobřežní treky …

Ikona Menu Historie

Historie

Antická města, románské hroby, starodávná pohřebiště, kostely a mešity

Kréta není jen moře a pláže!

Ikona telefonu

00420 720 548 805

Česká republika

Ikona telefonu

0030 698 042 5792

Řecko

Zanechte nám vzkaz