Každý den kontrolujeme dostupnost letenek, abyste získali to nejlepší, co zrovna na trhu je. A pokud máte již letenku zakoupenou, využijte některých z našich výletů.

Letenky na Krétu

Výlety

Výlety, exkurze, potápění … vše na dosah !!! Zajeďte si s námi na Bálos, Elafonissi, projděte kouzelnou soutěsku Avlaki, ochutnejte „pravou“ řeckou kuchyni u Steliose.

Kréta

Ostrov Kréta dominuje Středozemnímu moři, je největším řeckým ostrovem, odděluje Egejské moře od Libyjského a defakto i Evropu od Afriky. Rozlohou 8.261 km2 a počtem obyvatel lehce přesahující 600.000 je sice až pátým největším ostrovem ve Středozemním moři, přesto dokáže nabídnout nespočet zajímavých, a hlavně nezapomenutelných, míst.

Na délce téměř 260km, s nejužším místem okolo 11km a naopak nejširším až 60km, nabízí malebné pláže, rozeklané hluboké soutěsky, vysoká pohoří dosahující až do výšky 2.564 m, tajemná podzemí s pestrobarevnou krápníkovou výzdobou, bohatou historii s řadou minojských paláců a hlavně úžasnou řeckou pohostinnost doprovázenou vždy úsměvem na tváři.

Kréta je ale také pohádkovým ostrovem opředená řadou legend, bájí a pověstí. V jedné z jeskyní se narodil vládce všech Bohů Zeus, ve spletitém labyrintu bloudil napůl člověk, napůl býk Minotaurus, z ostrova prchali ze zajetí krále Minoa otec a syn Daidalos s Ikarem.

Pojďte tedy s námi objevovat tento fantastický ostrov !!!

prochozených soutěsek

našlapaných kilometrů ... a další čekají !!!

Navštívených míst

Roky na tomto úžasném ostrově

Pár slov úvodem

„Od roku 2014 trávíme na Krétě cca 6 měsíců v roce. Se dvěmi malými dětmi, dnes 8-letou Miou a 11-letou Haničkou. Za tuto dobu jsme si Krétu zamilovali, s dětmi prochodili už více jak 2000 km. Po horách, soutěskách, pobřežními trasami i vnitrozemskými, viděli, co je běžnému turistovi skryto a zažili toho tolik, že už je na čase se s Vámi o to vše podělit.“

A co nás k tomu vedlo? Menší dcerka Mia trpí od 5. měsíce bronchitidami. Je astmatik, alergik. V roce 2014 jsme se s manželem rozhodli zkusit pobýt pár týdnů u moře kvůli jejímu zdraví. A doteď se velmi těšíme z toho, jak ji místní klima prospívá. A nejen ji. Skoro celoroční koupání v moři, každodenní slunce, možnost vyběhnout do hor, řecká pohostinnost, stále čerstvá zelenina a ovoce ze zahrad – to mile zamotává hlavu všem členům rodiny.

A proto jsme pro vás přichystali tento web. Obsahuje informace o Krétě, které nikde jinde na českém webu nenajdete. Ptáte se, jak si můžeme být tak jistí? Jsme! Neboť vším, co je na webu zveřejněno, jsme si sami osobně prošli a vše si na vlastní kůži vyzkoušeli. Sami jsme dost dlouho takové informace hledali… Nechceme si veškeré naše poznatky, zážitky a zkušenosti z tohoto krásného ostrova nechat jen pro sebe.

Co tedy naleznete? Převážně informace o přírodních skvostech, soutěskách, jeskyních, plážích …, kam zajít, jak je to dlouhé, co sebou. Určitě zde nenajdete doporučení na hotely, restaurace, půjčovny a jejich recenze. Snažíme se ukázat opravdové krétské poklady.

Zanechte nám vzkaz !!!

Pokud nám chcete zaslat připomínku, názor či jen zanechat vzkaz (a nehodí se to připsat k žádnému jinému článku), můžete tak učinit zde díky jednoduchému formuláři. Za Vaše názory jsme jen rádi a bude-li možné, v nejkratší možné době na vše odpovíme.

info(zavinac)milujemekretu.cz

+420 792 761 570

Česká republika

4 + 8 =