Pláž Elafonissi

Dostupnost

Pláž Elafonisi (řecky: Ελαφονήσι) leží na jihozápadě Kréty, přibližně 70 kilometrů od města Chania, ze kterého sem jezdí pravidelné autobusové linky. Můžete dojet také vypůjčeným autem či na motorce, z jižní části ostrova, Palaichora, dokonce i lodí.

Kdy tam jet

Elafonissi lze navštívit celoročně, pro koupání je ale ideální dobou září. Chcete-li se vyhnout náporu turistů, vyražte nejlépe na osmou ranní, či v pozdní odpoledne.

Co sebou

Dostatek tekutin, opalovací krém a pokrývka hlavy by nemělo chybět. Počítejte s tím, že na Elafonissi bývá větrno 🙂

Vybavení

K dispozici sprchy, slunečníky, lehátka, toalety, restaurace, parkoviště, plavčík, kabinky na převlečení.

Okolí

V bezprostřední blízkosti pláže se nachází stejnojmenný ostrov na který je možné se dostat téměř suchou nohou. Oblast sama o sobě je úžasná a plná bílých a růžových písečných pláží, dovádět můžete v tyrkysových lagunách. Ostrov je mj. domovem 110 druhů rostlin. Ideální pro rodiny s malými dětmi.

Název

Název vychází z řeckého „Elafi“, což znamená jelen. Stalo se tak proto, že lidé před lety vypozorovali, jak snadno se na ostrůvek dostává jelen.

Tragédie

Na ostrově lze spatřit bílý kříž. Je umístěn na jeskyní, kde na velikonoční neděli, dne 24. dubna 1824, sťali turci 600 žen a děti, včetně egyptský uprchlíků.

Fotogalerie

Pláž Elafonissi