Publikováno Napsat komentář

Soutěska Aletrouvari

Poměrně krátká, ale náročnější, soutěska nedaleko města Chania. Trasa začíná ve vesnici Aletrouvari nebo v případě kratší varianty v osadě Agios Georgios (z toho místa je značena červenou barvou).

Ideální pro zkušenější „trekaře“ – některá místa jsou jištěna řetezy, v období dešťů mohou být skalní bloky neschůdné (kluzké).

Celou soutěsku absolvujete téměř výhradně uvnitř, resp. v těsné blízkosti, koryta potoka, který ale bývá v letních měsících vyschlý. Míst, kdy je nutné korytu opustit je poskrovnu a jediný náročný úsek s řetězy se nachází v dolní pasáži, těsně před koncem rokle. Zde se mohu objevit malá jezírka a tůně v místech vymletých proudem vody.

Flóru zde zastupují převážně duby a „jehličnany“, z fauny můžete, stejně jako v jiných roklích jinde, potkat kozy a ovce, na začátku soutěsky holuby, ke konci hnízdí vysoko ve skalách drobnější ptactvo.

Proč tam jet

Rokle se nachází v těsném sousedství Chanie (část Mournies) a je takto dosažitelná pro okolní letoviska. Taktéž si dovolíme garantovat, že zde nikoho nepotkáte.

Kdy tam jet

Nejvhodnější doba pro návštěvu soutěsky jsou letní a podzimní měsíce, kdy v soutěsce není voda.

Co s sebou

Pevná trekkingová obuv a dostatek tekutin by neměly chybět v povinné výbavě každého, kdo se na cestu vydá.

Okolní místa

Aletrouvari

Malá osada 10km od Chanie, počet obyvatel málokdy přesáhne číslo 30. Leží v nadmořské výšce 400m. V blízkém okolí naleznete řadu podniků zabývajícím se zpracováním mléka, na jejímž konci jsou vynikající sýry.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..