Soutěska Meskla (Sarakino)

Soutěska se nachází kousek za vesnicí Meskla ve směru na Zourvas, v samotném podhoubí Bílých hor. Název pochází z dob, kdy se zde ukrývali Saracénové. Před několika lety zde byla vybudována turistická stezka, bohužel do dnešních dnů je soutěska málo vyhledávanou a navštěvovanou.

Samotná soutěska má pouze několik desítek metrů, přesto svou strukturou a tvary patří mezi ty zajímavější a snadno průchozí i pro ty, kteří turistice příliš neholdují. Vzhledem k tomu, že je ukryta hluboko pod zelení stromů, převážně cypřišů, je ideálním místem při hledání stínu během letních měsíců.

Proč tam jet

Soutěska patří mezi velice jednoduché, obzvláště je pak vhodná pro rodiny s dětmi. Trasu lze absolvovat jako okruh s návštěvou obce Meskla a dominantou kostelem Panny Marie, a místních taveren, anebo můžete vyrazit po značce až do Zourvy.

Kdy tam jet

Soutěsku Meskla můžete navštívit celoročně, v zimních měsících za předpokladu, že nejsou vydatné deště.

Co sebou

Lehčí trekkingová obuv, nicméně vystačíte i se sandály. Doporučujeme alespoň jednu lahev vody.

Cesta

Značení v soutěsce je zajištěno dřevěnými tabulemi, a to mezi obcemi Meskla a Zourva, s informacemi o směru a zbývající vzdálenosti. Výchozím bodem je kostel Panny Marie, resp. taverna Halaris. Vozová cesta začíná o několik desítek metrů dále, v první zatáčce při cestě do obce Zourva.

Fotogalerie

 

 

Soutěska Meskla (Sarakino)