Soutěska Pefki

Soutěsku Pefki (Φαράγγι Πεύκων), z řeckého jazyka „borovice“, leží poblíž stejnojmenné vesnice. Cesta začíná v nadmořské výšce 400m s příjemnou procházkou podél potoka zprvu mezi olivovníky a posléze borovicemi až k pobřeží Libyjského moře.

Od vesnice k moři délka nepřesahuje 5km. Nejpůsobivější část měří okolo půldruhého kilometru a vede pod vysokými skalními stěnami (místy až 100m). Některé úseky jsou jištěny zábradlím, v jiných naleznete žebříky. V jarních měsících teče korytem potoka voda, což může být příjemné zpestření. Naopak v létě vám přijde vhod voda z pramene, který se nachází na konci rokle.

Zpáteční cestu je možné absolvovat po stezce vedoucí západně nad soutěskou. Zde se Vám naskytne úžasný výhled ze skal, pod kterými jste před chvílí prošli. Pokud zvolíte pouze jednosměrný trip, přes vesnici Aspros Potamos dojdete až k pláži. Odtud je to kousek do Analipsi a Makry Gialosu.

Proč tam jet

Příjemná procházka pod skalami se zurčícím potokem

Kdy tam jet

Rokle je přístupná celoročně, ideálním počátečním bodem je stejnojmenná vesnice Pefki

Co sebou

Dostačující je lehká trekkingová obuv, v letních měsících nutná pokrývka hlavy a krém na opalování. Samozřejmostí je dostatečné množství tekutin (i přes existenci pramene v rokli).

Fotogalerie 

 

Soutěska Pefki