Publikováno Komentáře: 2

Soutěska Petres

Nedaleko Rethymna, 10km západně, leží soutěska Petres, kterou protéká stejnojmenná řeka ústící do Krétského moře. Délka samotné soutěsky je necelý kilometr, přesto stojí za návštěvu a může být zajímavým zpestřením v této oblasti.

Proč tam jet

Soutěska patří mezi velmi jednoduché, s malým převýšením. Při cestě lze spatřit sladkovodní želvy a kraby, před soutěskou je několik málo pomerančovníků.

Kdy tam jet

Soutěsku je možné navštívit celoročně, lépe je pak vyhnout se letním měsícům. Na jaře počítejte s vodou v řece a nutným broděním.

Co sebou

Lehká trekkingová obuv, tekutiny a pokrývka hlavy s opalovacím krémem jako ochrana před sluncem.

Cesta

Trasa začíná ve vesnici Karoti a nepatří mezi značené. Nicméně podél řeky je možné cestu bez problémů absolvovat. Uvnitř soutěsky hledejte červené šipky, které vás provedou mezi obrovskými balvany. Za soutěskou se držte levého břehu, cestičky (kozí) vás zavedou až k silnici.

Fotogalerie 

 

2 komentáře u „Soutěska Petres

  1. Krásná soutěska. Pro ty, kteří nechtějí věnovat soutěsce půldenní výlet nebo mají obavy z návratu zpět k autu doporučuji jít z opačné strany. Přímo na hlavní silnici přes Petres bridge je kostelík u pláže, pod kterým končí soutěska. Tady jsme zaparkovali a šli soutěsku opačným směrem. V soutěsce jste zhruba po 900 metrech a jdete dál podle svých časových možností. My šli s dětmi zhruba 2 hodiny tam a 1,5 hod zpět. Pak máte výhodu, že nehledáte auto a navíc jste hned u moře a to nejkrásnější ze soutěsky uvidíte.
    Marek

    1. Tak dnešní čerstvá zkušenost z cesty – ano přístup je uzavřený drátěnými ploty na obou stranách řeky, ale snadno se dá odstranit a do údolí lze bez problémů vstoupit. Nicméně cesta se po obou březích po cca 500 m ztrácí a nenašli jsme možnost jak pokračovat, takže jsme to museli bohužel vzdát. potkali jsme aspoň jednoho sladkovodního kraba a divoké bramboříky.
      Eva, Dalibor 1.10.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..