Publikováno Napsat komentář

Pláž Agios Pavlos

Tmavé pláže nedaleko osady Agios Pavlos, kde podle pověsti hledal zázemí při své cestě do Říma sv. Pavel, patří mezi krétské poklady. Malebná písčitá, téměř 2km dlouhá, pohádka s nádhernými výhledy na ostrůvky Paximádia, místo se skalními průrvami, okny a skrytými zátokami včetně malého kostelíka na dunách.

Proč tam jet

Tyrkysové moře, tmavý písek, skalní okna – divoká Kréta na dosah.

Zajímavost

Mezi osadou Agios Pavlos a začínajícími písečnými dunami je možné spatřit na skalním výběžku zdeformované a různě zbarvené skalní vápencovými útvary, nazývaní Apoplystra, na nichž je zřejmá divoká geologická činnost Země.

Kdy tam jet

Jedno z míst, kde nelze jednoznačně odpovědět. V létě zde bývá rušno, navíc tmavý písek Vás dokáže vážně popálit. Na jaře a na podzim je pravděpodobnost, že bude foukat, byť ze severní strany je místo relativně chráněno.

Co sebou

Plavky, opalovací krém, výbavu na šnorchlování, lehkou trekkingovou obuv na sestup či brouzdání po písečných svazích, dostatek nápojů a něco malého na zub.

Doprava

Na pláž Agios Pavlosj se není možné dostat hromadnou dopravou, využijte taxi služby (Agia Galini 22km, Spili 28km, Rethymno 53km) nebo si půjčte vůz. Zajímavou možností je vodní taxi z Plakiasu či Agia Galini, je ale nutné ověřit předem.

Souhrnem

Typ: písečná (kamenné plotny ve vodě)
Délka: 2km
Místo: Agios Pavlos (oblast Agia Galini), Triopetra
Vybavení: organizovaná pláž v Agios Pavlos a Triopetra s tavernami, a dále neorganizovaná místa bez vybavení
Dostupnost: vozem + pěšky

Fotogalerie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..