Publikováno Napsat komentář

Soutěska Agia Fotia

Soutěsku Agia Fotia (Φαράγγι Αγίας Φωτιάς Σπηλίου) naleznete nedaleko městečka Spili (1.5km), a to poblíž kostelíku Agia Fotini ve směru na Agia Galini. Její délka je okolo 1.5km, svou obtížností se řadí mezi ty těžší.

Ideálním výchozím bodem k této rokli je planina Yious Kampou v nadmořské výšce 750m. Do těchto míst se dostanete z městečka Spili po relativně nové asfaltové silnici. Planina sama o sobě ničím nepřekvapí – řada políček a luk kam jen dohlédnete, okolo vrcholy dosahující 900m. Čím je ale toto místo zvláštní jsou divoce rostoucí tulipány. Proto nejvhodnějším obdobím pro návštěvu je jaro. Kromě tulipánů zde naleznete mnoho dalších rostlin, některých z nich endemických. Z fauny pak spatříte třeba dravé ptáky.

Proč tam jet

Za divokými tulipány není jiného místa. Pestrobarevný koberec vás zcela jistě uchvátí.

Kdy tam jet

Soutěsku je možné navštívit celoročně, ale chcete-li vidět divoce kvetoucí tulipány, pak nejlepší volbou je duben až květen.

Co s sebou

Pevná trekkingová obuv, dostatek tekutin, mohou se taktéž hodit walkingové hole.

Cesta

Počátek cesty vede mezi políčky po vozové cestě, ale zbytek tripu patří mezi náročnější – cesta s vysokým převýšením skrz skaliska, posléze strmý sestup a průchod soutěskou přes kluzké listy dubů.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..