Soutěska Anidri

Soutěska Anidri (Φαράγγι Ανύδρων) je snadno dostupný kaňon nedaleko Paleochory. S délkou 2km jej zvládnete za necelou hodinku. Rokle končí na pláži Gialiskari resp. Ammoudia, kde se můžete vykoupat v křišťálově čisté vodě Libyjského moře. Pokračovat můžete směrem na Paleochoru anebo zvolit cestu na východ po mezinárodní trase E4 (Lissos, Sougia …).

Proč tam jet

Snadno dostupná a lehká soutěska v oblasti Paleochory

Kdy tam jet

Soutěska je otevřena celoročně, nicméně doporučujeme návštěvu nejlépe v září, kdy se mlžete vykoupat v teplých vodách Libyjského moře

Co sebou

Lehká trekkingová obuv, dostatečné množství tekutin, pokrývku hlavy a opalovací krém.

Cesta

Soutěska, v porovnání s dalšími na Krétě, není nikterak impozantní. Nenajdete zde žádné vysoké či kolmé skalní stěny. Po celou dobu vás provází typická krétská krajina – kaštany, platany, jalovce, pod vesnici olivové háje. Trasa vede převážně korytem potoka, vodu zde ale nehledejte. Ta se objeví pouze při přívalových deštích, nebo když taje sníh (kterého v této oblasti ale moc nebývá). Některé pasáže mohu vypadat náročně. Najdete zde místa se „skalními bloky“ a převýšením 2 až 3m, ale pokud jste zvolili směr od vesnice k moři, tak hladké kameny plní spíše funkci „skluzavky“ a jejich zdolání je tedy velmi snadné.

Poznámka: pokud se náhodou ztratíte, tak se podívejte po kamenných mužících – je jich tu opravdu hodně.

Fotogalerie

Soutěska Anidri