Soutěska Deliana (Mesavlia)

Rokle Deliana, známá též ale jako Mesavlia, je krátký kaňon mezi stejnojmennými vesnicemi. Cesta v ní patří mezi velmi snadné a krátké pěší túry. Vhodná též pro rodiny s malými děti, a to i těmi, co jsou ještě v kočárku. Trasa vede po zpevněné štěrkové cestě, místy vybetonované, a široké tak, že v případě nouze projede i osobní vůz. Skalní stěny soutěsky se tyčí impozantně až do výšky 150m a po obou stranách nad roklí vede silnice.

Proč sem vyrazit

Soutěska patří mezi ty nejjednodušší, co lze na Krétě nalézt. Obzvláště je vhodná pro rodiny s dětmi, a tak si každý může odzkoušet to, co je pro Krétu typické – zdolat alespoň jednu rozeklanou soutěsku.

Kdy vyrazit

Ideální čas na túru je jaro – a to měsíce duben, květen. Soutěska je plná kvetoucích rostlin, vše se halí do nespočetného množství zelené barvy, kousek od vás zurčí potok, jež má dostatek vody, aby vás donutil se párkrát přebrodit z jedné strany na druhou. Pro děti určitě lákavé dobrodružství.

Co s sebou

Lehčí trekkingová obuv, nicméně vystačíte i se sandály. Doporučujeme pokrývku hlavy, alespoň jednu lahev vody a opalovací krém.

Cesta a značení

Značení zde chybí, přesto alespoň malý náznak je v podobě orientační cedule – od vesnice Deliana najdete cedule s názvem „Soutěska Deliana“ a od vesnice Mesavlia s názvem „Soutěska Mesavlia“. Holt vesnice se neuměly dohodnout na názvu. Navigace vás určitě nezklame a cesta je dobře zanesena.

Fotogalerie

 

Soutěska Deliana (Mesavlia)