Soutěska Rouvas

Soutěska Rouvas, též někdy označena jako soutěska Agios Nikolaos či Gafari, se nachází přibližně 60km jižně od Heraklionu nad vesnicí Zaros. Začíná ve výšce 340 m.n.m. u nedalekého jezera, jež je vynikajícím výchozím bodem do soutěsky. V obci Zaros se nachází několik hotelů a taveren, z nichž asi nejznámější je taverna a rybárna Votomos právě u jezera. Zde si můžete objednat čerstvého lososa, pstruha, jesetera či kapra. Ve vesnici naleznete stále funkční 700let starý vodní mlýn, stáčírnu minerálních vod či řadu olivových produktů.

Proč tam jet

Soutěska Rouvas Vás zavede do úplně jiného světa – kamenné sutě, oleandry při cestě, dřevěná zábradlí, mostky a úžasný závěr v podobě platanové aleje a kaple.

Kdy tam jet

Nejvhodnější doba pro návštěvu soutěsky jsou pozdní jarní měsíce, kdy v soutěsce ještě najdete vodu, ale ta již nepředstavuje problém při zdolávání brodů či exponovaných míst. V letních měsících počítejte s ostrým sluncem a vysokými teplotami na slunečné straně.

Co s sebou

Pevná trekkingová obuv, opalovací krém a dostatek tekutin by neměly chybět v povinné výbavě každého, kdo se na cestu vydá.

Cesta

Soutěsku ze západu chrání vrchol Samari, z východu Ambelakia. Její délka je 4km a je rozdělena na dvě části – první úsek je jednoduchý, druhý značně obtížnější, přesto schůdný i pro ne úplně zdatné jedince. Trasa je značena červenými a modrými body.

Fotogalerie

 

Soutěska Rouvas